Ambrozija (Ambrosia)
Vienmečiai ar daugiamečiai žoliniai augalai, panašūs į kietį. Priešingai nei kiečio, apatinis lapų paviršius yra žalias, stiebas plaukuotas, vyriški žiedai išsidėstę į žvakes panašiame žiedyne, moteriški žiedai formuojasi lapų pažastyse, žiedynas – graižas. Žydi rugpjūčio –spalio mėnesiais. Ambrozijos genties augalai savaime Lietuvoje neauga. Kilę iš Šiaurės Amerikos, įvežti į Europą, Aziją ir Australiją, invaziniai, plinta per sėklomis užkrėstą paukščių maistą ir grūdus transportuojančią techniką, dažniausiai pasklinda ruderalinėse ir apleistose teritorijose (keliai, žvyrduobės, sąvartynai ir statybvietės). Labai retai aptinkamos dvi sulaukėjusios ar atsitiktinai užneštos rūšys: kietinė (Ambrosia artemisiifolia) ir triskiautė (Ambrosia trifida) ambrozijos.
Pagrindiniai alergizuojantys baltymai: Amb a 1, Amb a 2, Amb a 3, Amb a 4, Amb a 5, Amb a 6, Amb a 7, Amb a 8, Amb a 9, Amb a 10, Amb a 11, Amb a 12, Amb p 5, Amb t 5. Kiti galintys alergizuoti žinomi baltymai: Amb p 1, Amb t 8.
Sukelia «rudeninę šienligę». Žiedadulkės labai alergeniškos, pakanka kelių žiedadulkių viename m3 oro. Dažnai sukelia astmą, taip pat dermatitą. Galimos kryžminės reakcijos su rykštenių, saulėgrąžų, ramunėlių, Arnica ir kitomis Asteraceae žiedadulkėmis. Pagrindinis alergenas yra Amb a1.