Beržas (Betula)
Vasaržaliai lapuočiai medžiai, gali būti vieno ar kelių kamienų, žievė dažnai ryškiai baltai juoda. Nereiklūs buveinėms, todėl greit suveši pažeistose teritorijose, svarbūs Europos pionieriniai augalai. Žiedai vienalyčiai, sutelkti žirginiuose. Kuokeliniai žirginiai dažniausiai ilgi ir nusvirę, paprastai šakų galuose. Piesteliniai žirginiai statūs. Žydi balandžio – gegužės mėn., lapams skleidžiantis. Plačiai paplitęs Europoje, mažiau pietinėje dalyje, o dominuoja šiaurėje (beržynai). Beržo genčiai priklauso apie 120 rūšių, auginama daug introdukuotų rūšių. Lietuvoje savaime paplitusios 4 rūšys: karpotasis beržas (Betula pendula), plaukuotasis beržas (Betula pubescens), liekninis beržas (Betula humilis), beržas keružis (Betula nana).
Pagrindiniai alergizuojantys baltymai: Bet v 1, Bet v 2, Bet v 3, Bet v 4, Bet v 6, Bet v 7, Bet v 8. Kiti galintys alergizuoti žinomi baltymai: Bet al 1, Bet ch 1, Bet co 1, Bet da 1, Bet gr 1, Bet hu 1, Bet le 1, Bet me 1, Bet n 1, Bet p 1, Bet pa 1, Bet po 1, Bet pu 1, Bet pu 2, Bet pu 4, Bet pu 6, Bet pu 7, Bet sc 1, Bet ut 1.
Žiedadulkės labai alergeniškos. Dažnos kryžminės reakcijos su lazdyno, alksnio, skroblo ir bukiečių (Fagales) šeimos augalų žiedadulkėmis. Rizikos veiksniai susijęs su kryžmine maisto alergija (pvz., obuoliais, kaulavaisiais, riešutais, morkomis …). Šiaurės Amerikos ir Rytų Azijos rūšys mažiau alergiškos.